Villa Pansiyon

 
     
  Ana Sayfa | Büyük Ev | Küçük Ev | Avşa Adası | Ödüllerimiz | Sık Sorulan Sorular | İrtibat  
  
 AVŞA ADASITurizm
Ulaşım
Şarapçılık
Balıkçılık


 


Marmara Denizi'nde Cennetten Bir Köşe


Marmara Denizi 'nde tertemiz havası, pırıl pırıl denizi, kumu, şarabı, balığı, müzik ve eğlence dolu geceleriyle ünlü Avşa Adası özellikle son yıllarda inanılmaz bir gelişme göstererek yolları, parkları, yeşillendirilmiş sahil şeridi ile Türk turizmine bir armağan olarak nitelendirilebilir.

Ulaşımdaki kolaylıkların artışı, ananevi hale getirdiği festivalleri ile ülke çapında ses duyuran Avşa Adası 'nun hızla dış turizme de açılmakta olduğu sevinçle izlenmektedir.


 
Turizm


Adanın dört bir yanını ve koylarını özel araçlarla ve motorlarla gezmek mümkündür. Adadaki koyların en gözde olanları Çınar Koyu,Mavi Koy,Değirmen Koyu,Manastır Koyu,Beyazsaray Koyu, Kumburnu Koyu,Kumtur Koyu ve Yiğitler köyünde bulunan Altınkum Koyu dur.

Adamızda çeşitli dallarda ve yaz aylarında faaliyet gösteren çok sayıda eğlence mekanı bulmak mümkündür. Lunaparktan kıl çadıra, çay bahçesinden diskoya , türkü evinden bara bir çok eğlence mekanı yaz aylarında faaliyet göstermektedir.


 UlaşımAvşa Adası 'nın İstanbul 'a olan uzaklığı 72 deniz milidir. İstanbul 'dan yaz sezonunda her gün deniz otobüsleri ile 3 saatte ulaşılabilmektedir. Ayrıca denizyolları gemileri ve Erdek, Tekirdağ ve Silivri 'den özel feribot gemilerle de Avşa 'ya ulaşmak mümkündür. 


 

Şarapçılık


Avşa' ya gelen vatandaşlarımızın adaya gelipte yapmadıkları hiçbir şey yok gibidir. Denizin ve sahilin tüm güzelliğini yaşamış avşa bağlarında yetişen Ada Karası üzümlerinden yapılan dünyaca ünlü şaraplarımızdan yudumlarken gün batımını izlemiş tüm eğlence mekanlarını bir bir dolaşmış her koyda denize girmenin ve güneşlenmenin rahatlığını yaşamış denizimizden çıkan tüm mahsullerin tadına bakmış ve sonrasında mükemmel bir tatil yaşamanın keyfini yüzlerindeki gülümseme ile memnuniyetlerini bildirircesine yaşayarak adamızdan ayrılmışlardır.

Avşa Adasında şarapçılık 17.YY da düzenli bir üretime başlamış ve günümüze kadar süre gelmiştir. Adada genellikle Adakarası üzümünden elde edilen şaraplar kalite olarak dünya standartlarında sayılmakta ve satış alanları her gün genişlemektedir. Artan teknoroloji ve genişleyen nüfus ile birlikte yeni üreticiler kazanılmış ve yeni tesislerle kapasiteler arttırılmaya başlanmıştır. 


BalıkçılıkGöçmen Balıklar : Mayıs ayında levrek, Eylül ayında lüfer,kolyoz Ekimde uskumru Torik,mezgit ve hamsi sürüleri gelmektedir. Sardalya da bol miktarda bulunmaktadır.

Yerli Balıklar : Geleneksel balıklar tekir,kefal, istavrit,pisi,dil, kırlangıç,gümüş ve izmarittir. Taş balıkları,mercan,lipsoz, eşkina, karagöz,lapin,hani ve trakonya vardır.

Kabuklu Hayvanlar : Istakoz,böcek,ayna,pavurya,karides,tarak,kaya ve kum midyesi,
İstiridye sayılabilir.


 Konaklama için resimli firmaları tercih ediniz . Yalnız telefonu bulunan firmalardan resim talep ediniz ki kalacağınız yer hakkında net bilgi edinebilesiniz . İskelede kalacak yer tekliflerine olumlu bakmayınız , memnuniyet oranı yeterince düşüktür ( Avşa 'yı ziyaret edenlerden alınmış şikayetlerin başında geliyor )... Özellikle temmuz ve ağustos ayları rezervasyon yaptırınız ...
 

 
     
Ana Sayfa | Büyük Ev | Küçük Ev | Avşa Adası | Ödüllerimiz | Sık Sorulan Sorular | İrtibat  
  www.villapansiyon.com 'un tüm hakları Erol Akıner 'e aittir . İzinsiz alıntı ve kopyalama yapılamaz . 7the24